11 edycja “bo lubię język polski…”

Akcja “bo lubię język polski…”, organizowana przez nauczycieli Szkoły Sobotniej w Derby, CT, odbyła się już po raz 11!!! 36 miłośników języka polskiego z naszej szkoły przystąpiło do zmagań konkursowych. Tematem przewodnim tegorocznej akcji była dobrze wszystkim znana „Akademia Pana Kleksa” Jana Brzechwy oraz sam Profesor Ambroży Kleks. Konkurs plastyczny oraz podróż po krainach języka polskiego cieszyły się największym powodzeniem. Krainy: Kleksografii, Rupieciarni, Przędzenia liter, Globusa, Bergamuta, Guzików, Bajdocji, Sennych luster oraz Złotego klucza skrywały sobie wiele niespodzianek i zadań do wykonania. Wyzwaniem dla dorosłych było dyktando, które przysporzyło niektórych o ból głowy.
    Z akcji #bolubięjęzykpolski2023 z nagrodami do domu wrócili:
    – Maya Zelepien – II miejsce w konkursie plastycznym klas 3
    – Aleksander Mscichowski – I miejsce w konkursie plastycznym klas 4-5
    – Emilia Czyzewska i Magdalena Szok – I miejsce w konkursie plastycznym klas 6-8
    – Julia Baclawski, Camila Kuczek, Mateusz Baldowski, Oliver Stopyra – III miejsce w konkursie plastycznym klas 6-8
    – Justyna Paholsky, wychowawczyni klasy 0A – II miejsce w dyktandzie dla dorosłych
    Serdecznie gratulujemy wyróżnionym osobom!
    Organizatorom zaś gorąco dziękujemy za kolorowy dzień pełen wrażeń i możliwości zabawy z dziećmi z innych szkół polonijnych. Do zobaczenia za rok!