Wycieczka do High Meadow Resort w North Granby, CT |2 czerwca 2018|

Po całym roku ciężkiej pracy wszystkim należy się trochę wytchnienia. W ostatnią sobotę – 2 czerwca 2018 – uczniowie klas 0-7 wraz z opiekunami spędzili więc przepiękny dzień w High Meadow Resort w North Granby, CT. Czekało tam na nas mnóstwo miłych niespodzianek. Jedyną obawą był deszcz, który meteorolodzy przewidywali na ten dzień. Organizatorzy wycieczki z lekkim przerażeniem śledzili prognozę pogody już tydzień przed jej terminem. Wbrew wszystkiemu było bardzo ciepło i słonecznie – widocznie wszyscy zasłużyliśmy na ten cudowny dzień. Menadżerowie ośrodka, który odwiedziliśmy, zaplanowali wiele atrakcji, aby na twarzach dzieci cały czas gościł uśmiech. Na nudę nie było miejsca –  basen dla większych i mniejszych, boisko do gry w piłkę ręczną oraz badmintona, stoły do ping ponga, wysoka ścianka do wspinaczki, mini golf, plac zabaw, konie oraz boisko do piłki nożnej. Dzieci miały okazję zafarbować koszulki stylem tie dye czy też zrobić sztuczny tatuaż. Dla każdego coś miłego! Ponadto zostaliśmy rozpieszczeni lodami, watą cukrową oraz świeżym popcornem, a ciepłe i zimne dania pozwalały nam szybko nabierać energii do dalszej zabawy. Ten dzień na pewno pozostanie dzieciom, jak również nam – dorosłym, długo w pamięci. Był to bardzo miło i aktywnie  spędzony czas.

Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzicom, opiekunom oraz nauczycielom za pomoc przy zorganizowaniu wycieczki oraz opiekę nad dziećmi. Szkoła Języka Polskiego im. Jana Pawła II w New Britain, CT.

Joanna K Chojnowski-Schroeder