Wycieczka do Hershey, PA dla klas 8-10 Zapach czekolady

Wycieczka klas 8-10 do Hershey, PA  2018

Przez pierwszy weekend czerwca chodził za uczniami klas 8-10 zapach najbardziej znanej amerykańskiej czekolady. To dlatego, że grupa 50 uczniów wybrała się do Chocolate World – Hershey, PA.

Pojechali oni do słodkiego miasta, aby poznać historię rozwoju pierwszej fabryki czekolady na świecie. Każdy mógł tam wykreować swoją własną czekoladę wraz z jej opakowaniem. Przejażdzka czekoladową aleją z lampami ulicznymi w kształcie Hershey Kisses, opowieści o rodzinie Hershey sprawiły, że na chwilę przenieśliśmy się w czasie do drugiej połowy XIX wieku. Wtedy to właśnie Mr. Milton Hershey zaczął swoją przygodę z powstaniem fabryki czekolady.

Po krótkiej lekcji historii wyruszyliśmy w stronę Albatross Resort w Newfoundland, PA. Zakwaterowaliśmy się w nim, a po kolacji wspólnie usiedliśmy przy ognisku. Dzień pełen atrakcji zakończyliśmy wieczorną dyskoteką. Następnego dnia po śniadaniu doszły nas słuchy, że w ośrodku Albatross zostały ukryte 3 skarby. Uczniowie natychmiast ruszyli na ich poszukiwanie. Zabawom nie było końca – gry zespołowe, przeciąganie liny, mecze piłki nożnej, siatkowej, konkurencje z nagrodami. Piękna pogoda sprawiła, że na koniec dla ochłody wszyscy wskoczyliśmy do basenu.

Ostatnim przystankiem naszej wycieczki była słynna mini Niagara – wodospady w Bushkill, PA. Jest to park z wiszącymi mostami i pięknymi widokami, które zapewnia krajobraz z dużą ilością skał, zieleni i rzek.

Dziekuję wszystkim za wspólne, niezapomniane przeżycia.

Opiekun, Ewa Lewkowicz