Międzyszkolna Studniówka 2019

Dla 22 uczniów naszego liceum data 2 lutego 2019 pozostanie w pamięci na długo, a być może na zawsze. Tego dnia mieli oni bowiem przyjemność uczestniczyć w studniówce zorganizowanej w restauracji Royal Manor w Garfield, NJ. Centrala Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce dołożyła wszelkich starań, aby bal ten był dla tegorocznych maturzystów z polskich szkół wschodniego wybrzeża USA niezapomniany. Polonez – taniec, który rozpoczyna wszystkie studniówki w Polsce, również tutaj zabrzmiał jako pierwszy. Uczniowie w eleganckich garniturach, uczennice w pięknych, wieczorowych kreacjach cudownie “płynęli” po sali w rytm poloneza. Około 120 par przepięknie wykonało ten znany wszystkim taniec, robiąc na zgromadzonych gościach ogromne wrażenie.

Nasi uczniowie – Anna Czerkiewicz i Damian Kret – wspaniałymi słowami podziękowali symbolicznie wszystkim Rodzicom tegorocznych maturzystów za miłość i cierpliwość, dzięki którym mogli oni ukończyć polskie szkoły i dzięki temu znaleść się na tym cudownym balu.

Po części oficjalnej nadszedł czas na kolację oraz prawdziwie szaloną zabawę. Przy dźwiękach różnorodnej muzyki wszyscy bawili się do późnej nocy. Parkiet był wypełniony po brzegi, a na sali panował radosny klimat. Nikomu nie chciało się wracać do domu po tak udanym spotkaniu, a nogi same tańczyły jeszcze w drodze do autokarów.

Tymczasem trzeba jednak wrócić do książek i nauki, bo przecież za 100 dni matura. Życzymy wszystkim maturzystom połamania piór i oby zawsze szli przez życie tak tanecznym krokiem, jak podczas tej wyjątkowej studniówki.