I Opłatek Rodzinny

Jest w moim Kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
    Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
    Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,
    Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.

Cyprian Kamil Norwid, „Opłatek”

Po raz pierwszy w naszej szkole odbył się uroczysty rodzinny opłatek dla lokalnej społeczności polonijnej. Ta niecodzienna uroczystość uświetnili goście specjalni, którzy zaszczycili nas swoja obecnością; księża z Kościoła Świętego Krzyża & Najświętszego Serca Pana Jezusa, oraz Darek Barcikowski – konsul Honorowy RP w Connecticut. Małgorzata Kochanowicz – honorowy członek zarządu naszej Szkoły.

Uczniowie pod kierownictwem Agaty Smiarowskiej, Marzeny Radziwon, Urszuli Niemczyckiej, Barbary Porczak, Anny Hayes, Jolanty Szymanskiej, Anety Haratyk oraz Magdy Gawronskiej, Malgosi Lojewskiej, Magda Peszko, Moniki Prucnal, uczniów Szymona Narela & Natalii Smiarowskiej ponownie odtwożyli nam opowieść świąteczną pt; “Zapomniany Zegar “ na podstawie motywów bajki H Ch Andersena; Dzieczynka z zapałkami. Piękne widowisko muzyczno-słowne poruszyło serca nas wszystkich.

Atrakcji nie było końca, zabawy dla dzieci, loterie fantowe, konkursy, gry i zabawy dla wszyskich, zdjęcia z pszczółką Mają czy Kibicem miały też swoich zwolenników. (Za wypożyczenie kostiumów dziękujemy adwokatowi Adrianowi Baron).  Na zakończeniu tego czarodziejskiego wieczoru były również tance. Dodatkowo zabawiała nas wyjątkowym wokalem & muzyka  DJ Kate.

Mieliśmy wyśmienite przekąski & desery , za które należy podziękować  kochanym rodzicom z zarządu, a w szczególności Ani Nowakowskiej & Ani Pajor, także  niskie ukłony kierujemy w stronę właścicieli lokalu Crystal Ballroom, którzy służyli nam swoja pomocą i sprawili, że czuliśmy się u nich jak we własnym domu.

Największe wyrazy podziwu wysyłamy w stronę pomysłodawców; pani prezes Joanna Michalski, oraz zastępcom Beacie Adamus & Dorocie Urban. Z głębi serca dziękujemy organizatorom oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do stworzenia tak pięknej uroczystości świątecznej, oraz mamy nadzieje że będziemy kontynuować tę rodzinną  tradycję i za rok ponownie zasiądziemy do szkolnej  wigilii, aby wspólnie łamać się opłatkiem.

Z życia szkoły. EL

Impreza sponsorowna byla przez sklepy KRAKUS & ROLY POLY