Ślubowanie na Ucznia

W ostatnią sobotę, 19 października 2019, odbyło się bardzo ważne – nie tylko dla naszych pierwszoklasistów, lecz również dla ich rodziców oraz nauczycieli – Pasowanie na Ucznia. Ta uroczystość, która wzbudza tak wiele emocji, jest dedykowana wyłącznie dzieciom klas pierwszych. W tym tak ważnym dniu dzieci ślubują “być dobrymi uczniami, dbać o dobre imię szkoły, uczyć się pilnie i być dobrym kolegą i dobrą koleżanką, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”. W tym roku szkolnym do pasowania przystąpiło aż 88 uczniów. Uroczystość pasowania rozpoczęła się od powitania rodziców i gości przez Panią Dyrektor Elżbietę Złotnik. Po tym ciepłym powitaniu uczniowie klas starszych zaprezentowali przepiękny program artystyczny. Po wejściu sztandarów, równym krokiem na scenę weszły nasze honorowe dzieci, przyszli uczniowie klas pierwszych. Duma rozpierała wszystkich w audytorium, kiedy dzieci zaczęły tańczyć naszego polskiego Poloneza. Pierwszaki zostały do tego przygotowane dzięki pomocy Pani Ani Hayes, która cierpliwie prowadziła z nimi zajęcia taneczne. Po ślubowaniu pani dyrektor Elżbieta Złotnik przystąpiła do pasowania dzieci na uczniów. Od tego momentu stały się one prawdziwymi uczniami ze wszystkimi przywilejami oraz obowiązkami.