Zabawa choinkowa 2019

Jak karnawał to karnawał!

W ubiegłą sobotę mury naszej szkoły wypełniły się śmiechem, gwarem i muzyką. Korytarze i salę gimnastyczną opanowały barwne korowody małych przebierańców. Jak co roku klasy młodsze 0-2 uczestniczyły w zabawie karnawałowej. W kolorowym tłumie można było spotkać królewny, wróżki, policjantów, strażaków, rycerzy, supermenów, różne zwierzątka oraz inne niezliczone postacie z bajek i gier.
    Zabawa była wyśmienita i pełna atrakcji. Dzieci odwiedzały kolejne stacje, gdzie uczestniczyły w różnych zajęciach i zabawach.
    Wiele radości sprawił klaun, który rozśmieszał dzieci, uczył ich czarów, magicznych słów i pokazywał ciekawe sztuczki. Na kolejnym przystanku można było dostać wodny tatuaż, a mamy-artystki malowały pięknie wszystkie buźki. Nie zabrakło kolorowania, malowania, nawlekania koralików oraz budowania wież z papierowych kubków. Zawody sportowe odbyły się na poszczególnych poziomach klasowych. Były wyścigi w workach, z woreczkiem na głowie i z jajkiem. Nie obyło się bez bitwy na papierowe kule, w której również wzięli udział nauczyciele i rodzice. Walka była zawzięta i każdy dopingował swojej drużynie. W przerwie, aby nie zabrakło energii i sił do dalszej zabawy, rodzice przygotowali pyszny poczęstunek. Humory i apetyty dopisywały. Dzieci pochłaniały łakocie, owoce i domowe wypieki. Ostatnią częścią był bal. Każdy tańczył jak umiał. Były kółeczka, pary, wężyki, pociągi, kaczuszki i pingwiny. Na koniec wszyscy dostali kolorowe baloniki. Ach, co to był za dzień!!! Pełne wrażeń, zadowolone, zmęczone i radosne maluchy wracały do domów. Ktoś powiedzial, że największą nagrodą jest uśmiech dziecka. Ci, którzy przygotowywali i pomagali w zorganizowaniu tej zabawy taką właśnie nagrodę otrzymali. Są to niezliczone uśmiechy na małych buźkach naszych najmłodszych uczniów.

Urszula Niemczycka