Projekt “Życzliwa szkoła”

Projekt wymiany pocztówkowej „Życzliwa szkoła” związany jest ze Światowym Dniem Życzliwości obchodzonym 21 listopada. Idea tego święta narodziła się w Stanach Zjednoczonych w 1973 roku. Obecnie święto obchodzone jest w 180 krajach na świecie.

W projekcie, koordynowanym przez Panią Beatę Łapińską,  wzięło udział 5 klas z naszej szkoły: 4a- Beata Łapińska, 4b- Marzena Barszcz, 5b- Małgorzata Górecki,  6a- Ewa Nadolnik, 9a – Elżbieta Mulawka. W sumie zaangażowano ponad stu uczniów, którzy własnoręcznie, podczas zajęć wykonali kartki pocztowe związane tematycznie z lokalizacją naszej szkoły. Wszystkie prace zostały zaprezentowane podczas spotkania nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości po akademii w dniu 18 listopada. Komisja w składzie: B. Łapińska, E. Nadolnik, J. Szostkiewicz, J. Szymańska oraz R. Wolanowski wybrała najbardziej ciekawe projekty, które następnie  zostały rozesłane do polskich  szkół polonijnych w USA zgłoszonych do projektu, które również przysłały pocztówki do naszej szkoły.

Dziękujemy Szkole Języka Polskiego im. Janusza Korczaka w Providence, RI za zaproszenie do udziału w tym projekcie.

Życzliwości nigdy za wiele, bądźmy więc dla siebie nawzajem życzliwi każdego dnia.