Droga Krzyżowa - Marzec 2013

 

Droga Krzyżowa w Kościele Sacred Heart w New Britain - prezentacja na YouTube przygotowana przez Pania Magde Hynek

 

Codziennie zadajamy sobie wiele frapujących , bardzo ważnych pytań, na które  znalezienie natychmiastowej odpowiedzi jest w zasadzie niemożliwe.  Kim jestem?  Do czego daże?  Kim jest dla mnie Bóg? Droga Krzyżowa przygotowana przez  dzieci i młodzież Szkoły Jezyka Polskiego w New Britain  pokazuje nam drogę Zbawiciela, która poprzez cierpienie i śmierć prowadzi do pełni życia. Decydujemy się co roku na ten trud i wysiłek, w którym młodzi ludzie uczestniczą coraz chętniej, by pomóc naszej młodzieży w lepszym zrozumieniu istoty miłości bożej w życiu codziennym, ufności wypełnianiu zadań, do których zostaliśmy powołani.
Poprzez wypowiadane treści, moglismy zrozumieć  jak ważny jest codziennie podejmowany wysiłek, a nawet cierpienie, by stać się lepszym, wartościowszym człowiekiem. Człowiekiem życzliwym, odważnym, który broni skrzywdzonych i wyśmiewanych.  Potrafimy czynić  dobro, brak nam jednak czesto  siły i zapału.  Prosilismy również o siłe powstawania, gdy ogarnia nas uczucie zazdrości, lenistwa i zniechęcenia. Rozważając kolejne stacje Drogi Krzyżowej  zrozumielismy jak istotna jest  madrość wyborow, by nie robić  jedynie tego co łatwe i przyjemne ale to, co mądre i wartościowe.

Pragniemy również zachecić  naszą młodzież i dzieci do uczestnictwa w 4 dniowej  pieszej pielgrzymce do Amerykanskiej Czestochowy, organizowanej corocznie w miesiacu sierpniu.   Po blizsze informacje zapraszam na strone http://www.pieszapielgrzymka.us/ i youtube  email.  Cudownie by bylo stworzyć naszą wspólna grupe skupiająca parafian New Britan i okolic. Serdecznie zapraszamy.

https://www.youtube.com/watch?v=QaFTliBzQHY&feature=youtube_gdata_player

 

Magda Hynek

 

Kontakt z Nami

Tel. 860 604-7797