Droga do wolnosci.....

11 listopada obchodzimy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzień ten jest uwieńczeniem wielu lat walki, wiary i poświęcenia naszych przodków na drodze do wolności.

Nasza szkoła, pamiętając o tych jakże ważnych dla Polaków wydarzeniach, zorganizowała dnia 22 listopada 2014 roku uroczystą akademię. Uczniowie klas IX  pod kierunkiem p. Rafala Wolanowskiego przygotowali piękną lekcję historii przypominającą wydarzenia od pierwszego rozbioru Polski po pamiętne dni listopadowe z roku 1918, które przyniosły Polsce upragnioną niepodległość. Dzieci, recytując wiersze, przedstawiły tragiczne losy naszej Ojczyzny i trudną drogę do wolności, a także oddały hołd tym, którzy poświęcili dla Niej to, co najcenniejsze– własne życie. Całości dopełniły patriotyczne pieśni, które wprowadziły nas w nastrój powagi i skłoniły do zadumy. Śpiewaliśmy między innymi  „Rotę”, która uświadamia nam, że bycie Polakiem to nie tylko duma, ale i obowiązek. 
 
 Do obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole dolaczyli  wspaniali goscie ; uczen  New Britain High School Czarek Wozniacki przedstawil nam  swoj historyczny projekt , ktory zostal nagrodzony w szkole amerykanskiej .Teresa Borowska , Danuta Cybulska , panie przezyly powstanie warszawskie jako male dziewczynki, zechcialy  one podzielic sie z nami swoimi wspomnieniami z czasow wojny.

 Cieszymy się bardzo, że w tegoroczne obchody Święta Niepodległości zaangażowani byli tak wspaniali goscie.

Każdy dał cząstkę siebie, aby uświetnić i uczcić to święto. Mamy nadzieję, że była to lekcja historii i patriotyzmu, której nasi młodzi Polacy nie zapomną.

Z zycia szkoly 

Ewa Lewkowicz

 

Zdjecia - Roman Celi

Zapraszamy do obejrzenia zdjec na facebooku szkoly - https://www.facebook.com/szkolajpNewBritain

 


  • Droga do wolnosci

Kontakt z Nami

Tel. 860 604-7797