Pasowanie na uczniów Szkoły Jezyka Polskiego

Idą pierwszaki- dawne maluchy
Jeden w drugiego, to same zuchy.
Buzie umyte i ręce czyste,
Ka
żdy na plecach dźwiga tornister.
Z bij
ącym sercem stają przed szkołą!
Jaki im tu b
ędzie?
Chyba wesoło!

2 października 2013 roku – to ważna data w życiu naszej szkoły. Tego dnia 80 uczniów klas pierwszych zdało swój pierwszy "szkolny egzamin" i zostało pasowanych na uczniów Szkoły Jezyka Polskiego im. Jana Pawla II w New Britain.

Do uroczystości ślubowania dzieci przygotowywały się od początku roku szkolnego. Uczyły się piosenek, wierszy, poznawały prawa i obowiązki ucznia.Mimo dużej tremy program artystyczny wypadł znakomicie. Prowadzacymi akademie byly dwie uczennice klasy 8ej ; Nicole Chuchro i Alexandra Opoka, ktore pod kierownictwem pani Teresy Krynskiej pilnowaly przebiegu wydarzen i zapowiadaly malych artystow.

Kulminacyjnym punktem było uroczyste ślubowanie . Następnie pani Dyrektor Elzbieta Zlotnik symbolicznym ołówkiem pasowała każde dziecko, a na koniec wychowawczynie obdarowały pierwszakow  prezentami. ......Was dzielni pierwszoklasisci proszę, mowila pani dyrektor;

BĄDŹCIE ZAWSZE KOLEŻEŃSCY, MILI I GODNIE REPREZENTUJCIE NASZĄ SZKOŁĘ!

Nie zabraklo tez bukietow kwiatow, ktorymi z  okazji Dnia Edukacji Narodowej zarzad szkoly obdarowal wszystkich pedagogow . Uslyszelismy kilka wierszy , a w tym wiersz J. Ficowskiego pt  „Wielka podróz”;

Co było obce, będzie nam znane.
Bo nauczyciel jest kapitanem,
co na okr
ęcie dookołświata
łynie wraz z nami przez szkolne lata....